Ter kokusu nasıl geçer Terin yapısı: Ter asidiktir. Bu sebeple tadı ekşidir. pH 4.5-7 arasında değişir. Yapısında %0.2 - %1 arasında çözünmüş olarak şunlar bulunur:
    1- Mineraller: sodium (0.9 gram/l), potassium (0.2 g/l), calcium (0.015 g/l), magnesium (0.0013 g/l)
    2- Laktat
    3- Üre
    4- Serum albüminleri (protein)

Ter kokusu nasıl geçer Terin kokusu: Taze ter kokmaz.
Fakat bekledikçe, deri üzerinde bulunan bakteriler terin içerisindeki üreyi amonyağa ve organik bileşikleri aromatik gazlara dönüştürür ve ter kokmaya başlar, böylece ter kokusu meydana gelir. Ter kokusu yapan gazlar, çok büyük oranda volatil asitler (bütirik, valerik, asetik ve laktik asitler), daha az oranda azotlu gazlar (amonyak) ve metandır.

Ter kokusu nasıl geçer Ter kokusundan nasıl kurtulunur? Ter kokusu nasıl geçer?
1- En etkin yol su ve sabundur.
2- Antiseptik sabunlar bakterilerin sayısını azaltarak terdeki maddelerden koku meydana gelmesini engeller
3- Metal içerikli sabun ve solüsyonlar. Kükürtlü sabun, gümüşlü şampuan, çinkolu solüsyon kullanılabilir. Metaller volatil aromatikler ile reaksiyona girerek kokuyu engelleyebilir.
4- Maske amaçlı parfüm kullanmak yanlış olmaz.
5-  HalitosilZn solüsyon bir ağız gargarası olmasına rağmen mevcut ter kokusunu engeller.
6- İçerisinde chlorohexidin veya cethyl piridinium chlorid bulunan bütün vücut losyonları gün boyu ter kokusu oluşmasını engeller. mesela Bepantol vücut losyonu

Ter kokusu nasıl geçer En sık yapılan hata ter bezini tıkamaktır
Terlemek, sağlıklı bir olaydır. Engellenmemelidir. Bu sebeple terleyen bölgeye (koltuk altı) sürmek üzere üretilmiş mum içeren deodoranlar ter bezlerinin ağzını kapatarak tıkamaktadır. Üretilen ter dışarı çıkamayıp ter bezinin içeri doğru şişmesine veya infekte olmasına sebep olmaktadır. Mum deodoranlar kullanılmamalıdır.

Ter kokusu nasıl geçer Ağız ve nefes kokusu ile ter kokusu arasında bir ilişki var mıdır?
Ağız kokusu ile ter kokusu arasında böyle bir ilişki gösterilmemiştir. Fakat nefes kokusu şikayeti olan bireylerde ter kokusuna da rastlanmaktadır.

Ter kokusu nasıl geçer Ter kokusu yapan hastalık var mıdır?
Trimetilaminüri (TMAU) hastalığı başta olmak üzere, karaciğer, böbreğin vücuttan atılması gereken maddeleri organizmadan atamadığı her durumda önce ter ve nefes daha sonra ise vücut kokusu ortaya çıkar.

Ter kokusu hakkında bazı temel bilgiler